تبلیغات
ADS Xتا وقت از دست نرفته در سایت زیر عضو شوید. فردا دیره!!
کمیاب دانلود
شبیه,ساز,play,station,2,

.:. امروز :
   
 
آرشیو موضوعی
پیوندها
سایت رسمی افسانه جومونگ
"پایگاه ویژه ی دانلود"
فروشگاه اینترنتی
دانلود انواع بازی های جدید-Freebazi
عکس های کمیاب ایرانی
هر چیزی که از بازی ها بخوای
بهترین بازی های موبایل
آگهی وب،درج آگهی رایگان
دسر های خوشمزه
سلطان دانلود
***اگه می خوایی تفریح کنی بیا تو حال کن محشرررررر***
امکانات


لینكدونی(پیوند های روزانه)


تبلیغات

http://vahid-khoram.persiangig.com/image/banner1.gif
 
شبیه ساز play station 2
موضوع مطلب : شبیه ساز ها  ،

Click to view more... این هم شبیه ساز پلی استیشن 2

این کنسول سال 2002 ارائه شد و هنوز هم تولید می شه.

بازی های پلی استیشن 2 از گرافیک بالایی برخوردارند.

برای همین باید سیستم تون مدل بالا باشه تا بازی ها توی

شبیه ساز اجرا بشه.

آموزش این نرم افزار را توی ادامه ی مطلب گذاشتم

دانلود

خوب آموزش را شروع می كنیم:
ابتدا برنامه PCSX2 را دانلود كنید: (اگر نسخه های قبلی را دارید به آنها كاری نداشته باشید و حتما این نسخه یعنی 0.81 را دانلود كنید.)
اگر CPU كامپیوتر شما Pentium2 یا Pentium3 یا تمام سری های AMD (به جز AMD Athlon64) می باشد این فایل را دانلود كنید:
http://www.pcsx2.net/pcsx2download.php?aid=276
اگر CPU كامپیوتر شما Pentium4 یا AMD Athlon64 یا تمام مدل های بالاتر از اینها می باشد این فایل را دانلود كنید: (در كل CPU هایی كه سیستم پردازش SSE2 دارند)http://www.pcsx2.net/pcsx2download.php?aid=275
شما بعد از دانلود برنامه احتیاج به دانلود plugin های مورد نیاز ندارید چون همگی در داخل همین فایل بالا قرار دارند. فقط یك plugin مربوط به گرافیك است و گرافیك بازی ها را در هنگام اجرا بسیار بالا می بره كه در این فایل اصلی موجود نیست و باید جدا دانلود كنید: (فایل را از حالت rar خارج كرده و وارد فایل های برنامه شده و محتویات آنرا داخل پوشه plugins بریزید.)http://www.pcsx2.net/pcsx2download.php?aid=223
البته اگر از CPU های AMD Athlon64 استفاده می كنید باید حتما plugin های مربوط به این CPU را از سایت زیر دانلود كنید: (ابتدا فایل های مورد نیاز را كه به صورت rar هستند را دانلود كنید سپس وارد پوشه هر یك از plugin ها شده و از فایل dll ی كه آخرش نوشته شده amd64 استفاده كنید. plugin های مورد نیاز برای دانلود عبارتند از: GSsoft 0.9 - CDVDnull 0.5 - CDVDiso 0.5 - PADwin 0.9 - SPU2 Null 0.4 - DEV9 Null 0.3 - USB Null 0.4 - Firewire Null 0.4)http://www.pcsx2.net/download.php
فایل BIOS را نیز از لینك زیر دانلود كنید: (فایل را از حالت rar خارج كرده و وارد فایل های برنامه شده و محتویات آنرا داخل پوشه bios بریزید.)http://rapidlibrary.com/download_file_i.php?qq=bios scph 77001 free&file=6652200&desc=SCPH-70012+BIOS+V12+USA+200+KAT+666+upload+.rar
این لینك ممكنه گاهی اوقات كار نكنه كه در این صورت بعدا دوباره اقدام به دانلود كنید.

خوب پس از انجام این كارها برنامه را با زدن بر روی فایل اصلی اجرا كنید. یك صفحه باز می شود مبنی بر اینكه برنامه نیاز به تنظیمات دارد شما گزینه ok را بزنید. در صفحه بعد وارد قسمت تنظیمات مختلف برنامه می شوید كه در زیر هر قسمت سه گزینه وجود دارد: 1- About كه در مورد تاریخ و سازنده این plugin توضیحی می دهد. 2- Test كه بازدن بر روی آن برنامه تست می كند كه آیا این plugin با كامپیوتر شما سازگاری دارد یا خیر. 3- Configure كه برای تغییر دادن امكانات هر plugin از آن استفاده می شود. در زیر به طور كامل همه قسمت ها رو توضیح می دهم:اولین قسمت سمت چپ مربوط به گرافیك برنامه است كه دو plugin در آن وجود دارد: (البته این plugin ها در حالت عادی است و شما می توانید plugin های مختلفی را که دانلود می کنید به این قسمت و قسمت های دیگر اضافه کنید.)
گزینه اول GSdx9 0.8 برای وقتی است که بخواهید از کیفیت بالا و کارت گرافیک خود برای اجرای تصاویر استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید این plugin فقط بر روی DirectX 9 کار می کند. پس از انتخاب این plugin گزینه Configure را بزنید تا به قسمت تنظیمات آن بروید. در این پنجره قسمت های زیر را مشاهده می کنید:
1- Resolution: در این قسمت می توانید سایز تصویر را تنظیم کنید.
2- Renderer: در این قسمت می توانید نوع رندر شدن تصاویر را تعیین کنید.
با انتخاب گزینه Direct3D در واقع از امکانات کارت گرافیک برای اجرای تصاویر کمک می گیرید که این کار در سرعت شبیه ساز تاثیر می گزارد ولی این نوع رندر کاملا مناسب است و بیشتر از همه توصیه می شود.
با انتخاب گزینه های (Software (fixed یا (Software (float این plugin از رندر نرم افزاری داخلی استفاده می کند به طوری که هیچ استفاده ای از کارت گرافیک نمی شود در عوض از CPU استفاده می کند. با این گزینه سرعت شبیه ساز به خوبی بالا می رود ولی کیفیت تصاویر در بدترین حالت خواهد بود. فقط در صورتی از این گرینه ها استفاده کنید که تصاویر بازی با گزینه Direct3D مشکل داشته باشند. در ضمن (Software (float همان (Software (fixed ولی کمی کند تر است بنایراین اگر خواستید از رندر نرم افزاری استفاده کنید حتما از (Software (fixed استفاده کنید.
اگر گزینه Do Not render را انتخاب کنید هیچ تصویری از خروجی نمایش داده نخواهد شد و این قسمت فقط برای هنگامی است که شما بخواهید آهنگ یا صدایی را بشنوید.
3- Shader: در این قسمت باید نوع Pixel Shader کارت گرافیک خود را مشخص کنید.
4- Enable palettized textures: همان طور که در جلوش نوشته شده شما باید حتما از کارت گرافیکی که دارای shader 2.0 می باشد استفاده و همچنین گزینه Direct3D را انتخاب کنید تا بتوانید این قسمت را انتخاب کنید. انتخاب این گزینه در بعضی مواقع باعث افزایش سرعت می شود و موقعی استفاده می شود که در یک صحنه palette های مختلفی داشته باشیم. البته در بیشتر موارد هم این گزینه سرعت را کاهش می دهد.
5- Linear texture ******ing: این قسمت برای افزایش کیفیت بافت ها استفاده می شود. توصیه می شود همیشه این گزینه را انتخاب کنید.
6- Enable tv-out: با انتخاب این گزینه خروجی تلویزیون را فعال می کنید و اگر کارت گرافیک شما tv-out داشته باشد می توانید تصویر خروجی را در تلویزیون مشاهده کنید.
7- Record state: با انتخاب این گزینه تمام اطلاعات گرافیکی و مطالبی که برای اجرای بازی استفاده شده در یک فایل ذخیره می شود. این کار فقط برای برنامه نویسان لازم می شود بنابراین ما کاری با این گزینه نداریم.
گزینه دوم GSsoft plugn 0.9 وقتی استفاده می شود که بخواهید فقط از رندر نرم افزاری استفاده کنید. قسمت configure این plugin چیز خاصی ندارد بنابراین احتیاج به توضیح ندارند.

دومین قسمت مربوط به صدای برنامه است که دو plugin در آن موجود است:
با انتخاب گزینه P.E.Op.S. SPU2 DSound Driver 1.2 می توانید صدا و آهنگ های بازی ها را اجرا کنید. فقط توجه داشته باشید که اجرای صدا ها قطعا در کاهش سرعت اجرای بازی ها تاثیر دارد. در قسمت configure این plugin با تغییر گزینه های مختلفی که وجود دارد می توانید کیفیت صدا را تغییر دهید به طوری که هر چه کیفیت پایین تر باشد در کاهش افت فریم ها بیشتر تاثیر دارد.
با انتخاب گزینه SPUnull Driver 0.4 شما هیچ گونه صدایی نخواهید داشت و این plugin در واقع خنثی است و فقط برای اینکه شما درایور قسمت صدا را داشته باشید استفاده می شود.

سومین و چهارمین قسمت مربوط به تنظیم دکمه برای دسته های اول و دوم است:
تنها plugin این قسمت PadwinKeyb Driver 0.9 است که با انتخاب configure یکی از آنها می توانید به تنظیم دکمه بپردازید. در ضمن این plugin با بعضی از دسته های کامپیوتر مشکل دارد که در صورت مشاهده دسته را از کامپیوتر جدا کنید.

پنجمین قسمت مربوط تعیین DVD-Rom و فایل هایی است که برنامه برای اجرای بازی باید بخواند که در این قسمت plugin های زیر را داریم:
Linuzappz Iso CDVD Driver 0.5 که بازی را به کمک ایمج DVD آن اجرا می کند. (برای ایمج گرفتن از DVD بازی باید از برنامه ای مانند Alcohol 120% استفاده کنید.) وارد configue این plugin شوید و با زدن دکمه Select Iso فایل ایمج بازی را که قبلا درست کرده اید را انتخاب کنید. در قسمت Compression شما می توانید ایمجی را که انتخاب کرده اید رابه وسیله پسوند های Z یا BZ فشرده کنید. این کار در کاهش حجم بالای ایمج و سرعت اجرا تاثیر دارد. تفاوت این دو پسوند این است که Z سریعتر عمل فشرده سازی را انجام می دهد ولی حجم را کمتر کاهش می دهد ولی BZ مدت زمان بیشتری برای فشرده سازی نیاز دارد و حجم فایل را بیشتر کاهش می دهد. پس انتخاب پسوند گزینه Compress Iso را بزنید تا عمل فشرده سازی انجام شود. برای خارج کردن از حالت فشرده نیز از دکمه Decompress Iso استفاده کنید. گزینه Enable Block Dump => 'block.dump' برای ذخیره کردن سکتور هایی است که در هنگام اجرای بازی خوانده می شود و برای برنامه نویسان برنامه استفاده می شود بنابراین با این قسمت اصلا کاری نداریم.
CDVDnull Driver 0.6 یک plugin خنثی است که هیچ کاری نمی کند و برای موقعی است که بخواهید از ورژن دمو استفاده کنید و یا اینکه فقط بخواهید BIOS را اجرا کنید.
P.E.Op.S. CDVD Driver 1.2 برای وقتی است که بخواهید بازی را مستقیما از روی DVD اجرا کنید. در قسمت configure این plugin باید بعضی از موارد را تنظیم کنیم:
1- Interface: در این قسمت نوع خواندن CD را از طریق مشخص کردن ویندوز خود تعیین کنید.
2- Drive: نام درایو DVD-Rom خود را مشخص کنید. (برای مثال :E)
3- Caching mode: این قسمت برای مشخص کردن سکتور هایی که خوانده می شوند است. در صورت نداشتن مشکل اولین گزینه یعنی None - reads one sector را نتخاب كنید ولی اگر دیدید که با گزاشتن بر روی این گزینه بازی اجرا نمی شود و یا در خواندن بازی مشکلی وجود دارد گزینه آخر یعنی smooth read را انتخاب کنید.
با بقیه قسمت های تنظیمات این plugin کاری نداریم.
(این نکته را توجه داشته باشید که اجرا کردن بازی به کمک ایمج تاثیر زیادی در افزایش سرعت نسبت به اجرای مستقیم از روی DVD دارد.)

سه قسمت باقیمانده یعنی FireWire - usb - Dev9 که به ترتیب مربوط به هارد دیسک - فیش های USB - سیم اتصال fireWire می باشند هنوز ساخته نشده اند و فقط دارای درایو های null یا خنثی می باشند که هیچ کاری انجام نمی دهند.

آخرین قسمت مربوط به Bios است:
در این قسمت شما ورژن و نوع BIOS خود را مشاهده می کنید. فقط توجه داشته باشید که BIOS ورژن SCPH-10000 کمی قدیمی است و اکثر بازی ها را اجرا نمی کند بنابراین تا حد ممکن از آن استفاده نکنید.

با زدن بر روی گزینه های Set Plugins Directory و Set Bios Directory می توانید مسیر و جایگاه پوشه های Plugins و Bios را به دلخواه تغییر دهید.
برای رفتن مجدد به قسمت تنظیمات در گزینه های بالای صفحه برنامه به قسمت Config رفته و Configure را انتخاب کنید.
خوب تنظیمات برنامه به پایان رسید با زدن دکمه ok وارد برنامه شوید.

مرحله بعد مربوط به تنظیم CPU است که برای رفتن به این قسمت باید وارد config شده و گزینه CPU را انتخاب کنید. صفحه ای باز می شود که در قسمت بالای آن مشخصات CPU شما نوشته شده و در قسمت پایین سه گزینه موجود است که به توضیح هر یک از گزینه ها می پردازم: (فقط یکی از گزینه ها را می توانید انتخاب کنید.)

1- اولین گزینه Interpreter است که با انتخاب این گزینه سرعت برنامه بسیار پایین می یاد و از CPU کمترین استفاده را می کند ولی این قسمت با بیشتر CPU ها سازگار است. فقط هنگامی از این قسمت استفاده کنید که CPU شما با قسمت Recompiler مشکل داشته باشد.
2- دومین گزینه Recompiler است که در واقع حالت نرمال است و سرعت و پردازش خیلی بیشتری نسبت به نوع قبل دارد. اما این افزایش سرعت بیشتر در صحنه های دو بعدی نمود می کند و در سه بعدی ها زیاد با حالت قبل فرقی ندارد. استفاده از این گزینه کاملا توصیه می شود ولی اگر پس از انتخاب این گزینه دیدید که برنامه هنگام اجرای بازی گیر و هنگ می کند و صفحه ارور ویندوز نمایش داده می شود مجبورید از گزینه اول استفاده کنید.
3- سومین گزینه Recompiler+VuRecs است که سرعت بیشتری نسبت به گزینه قبلی دارد و در پردازش صفحات سه بعدی خیلی بهتر عمل می کند. شما تنها در حالتی می توانید از این قسمت استفاده کنید که CPU شما پردازش SSE2 را داشته باشد که این شامل تمام مدل های Pentium4 و AMD Athlon64 می شود در غیر این صورت این گزینه خاموش است.

حالا در مورد قسمت های مهم برنامه توضیحاتی می دهم:
برای اجرای بازی به قسمت File => Run CD بروید. در این قسمت BIOS لود نخواهد شد و بازی مستقیما اجرا می شود. اگر در قسمت تنظیمات استفاده از ایمج بازی را انتخاب کرده باشید ولی فایل ایمج را انتخاب نکرده باشید پس از زدن بر روی Run CD صفحه ای بازی می شود و از شما می خواهد که فایل ایمیج را از روی کامپیوتر انتخاب کنید.
در هر کجای بازی که باشید می توانید وارد قسمت File => States => Save شده و بازی خود را در یکی از خانه ها ذخیره کنید و بعدا وارد File => States => Load شده و بازی خود را از همان جای قبلی شروع کنید. برای این کار ها از دکمه های shortcut نیز می توانید استفاده کنید به طوری که برای save کردن از دکمه F1، برای Load کردن از دکمه F3، برای تغییر خانه ها از دكمه F2 استفاده کنید.
برای وارد شدن به BIOS باد به قسمت Run => Execute بروید. در این سمت می توانید تنظیمات داخل BIOS را تغییر دهید.
با کلیک کردن بر روی قسمت Run => Reset اطلاعات تغییر یافته برنامه به حالت اولیه باز خواهد گشت.
برای رفتن مجدد به قسمت تنظیمات نیز در گزینه های بالای صفحه برنامه به قسمت Config => Configuration بروید.

حداقل سیستم مورد نیاز برای استفاده درست از برنامه:
CPU: Intel Pentium4 2000
RAM: 512MB
GC: Nvidia GeForce 5900

ارسال شده توسط:وحید در پنجشنبه 29 اسفند 1387 | نظرات()
مطالب گذشته

انتقال
مجموعه فیلم 1 (نیکولاس کیج)
شوخی!!!!
سندباد 1
فیلم Pink Panther 2 + زیرنویس فارسی
کارتون Bolt + زیرنویس فارسی
کارتون دوبله Madagascar 2
فیلم Alone In The Dark 2 + زیرنویس فارسی
فیلم Walled In + زیرنویس فارسی
فیلم The Cell 2 + زیرنویس فارسی
بازی Wik
بازی های فشرده ی Cold Fear & X-Men III
بازی فشرده ی Empire Earth 2
بازی فشرده ی Bad Boys 2
بازی فشرده ی Area 51
انجمن‌های وب‌زیست - لینك باكس تمام اتوماتیك وب‌زیست - فروشگاه - سیستم چت و گفتگو

آرشیو ماهانه
اسفند 1389
تیر 1388
خرداد 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
نظر سنجی
+ به این وب امتیاز چند می دید؟
-
-
-
-
-
آمار كلی وبلاگ
نویسندگان وحید

آمار وبلاگ بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید های این ماه :
بازدید های ماه قبل :
کل بازدید ها :
تعداد کل مطالب :

رتبه گوگل
Page Rank Check
صفحات جانبی
آموزش دانلود مستقیم از مدیا فایر, عضویت,
تبلیغات
Internet Top Blogs